کسب رتبه برترتکنولوژی هوش مصنوعی Dahua در معیار ردیابی اشیا (GOT-10k)

ردیابی تصویری مبتنی بر هوش مصنوعیDahua   مقام اول را در رده بندی(GOT-10k) کسب کرد و از سایر شرکت های درجه یک هوش مصنوعی و موسسات برتر تحقیقاتی دانشگاهی نیز رتبه بهتری کسب کرده است.

کسب رتبه برترتکنولوژی هوش مصنوعی Dahua  در معیار ردیابی اشیا  (GOT-10k)

 

درباره GOT-10k

مجموعه داده های GOT-10k مجموعه ای از داده های ارزیابی الگوریتم ردیابی شیء شناخته شده بین المللی است. این مرکز توسط مرکز تحقیقات هوشمند و مهندسی پژوهشکده اتوماسیون و آکادمی علوم چینCASIA) ) منتشر و نگهداری می شود. در میان مجموعه داده ها ، مجموعه آموزش شامل 10،000 فیلم ، از جمله 563 دسته هدف و 87 الگوی حرکت می باشد. مجموعه تست از 180 فیلم شامل 84 دسته هدف و 32 حالت حرکت تشکیل شده است. دسته های هدف مجموعه آموزش و مجموعه آزمون با هم همپوشانی ندارند و برای ارزیابی الگوریتم داده های آموزشی یکپارچه لازم است ، که بسیار چالش برانگیز است و مشارکت دانشمندان و مؤسسات دانشگاهی شناخته شده داخلی و خارج از کشور را به خود جلب می کند.

 

درباره الگوریتم ردیابی شی

این الگوریتم توانایی چشم انسان را در برآورد حرکت و ردیابی جسم شبیه سازی می کند. این امر با توجه به موقعیت اولیه هدف ، می تواند موقعیت و توزیع یک شی را در فریم های بعدی تنظیم کند ، ضمن اینکه با تغییرات در زاویه دوربین ، محیط ، تأثیر انسداد ، ایجاد اختلال در اطراف و سایر عوامل سازگار باشد. این امر می تواند به طور گسترده ای در تجزیه و تحلیل نظارت تصویری ، تعامل انسان و ماشین ، رانندگی هوشمند ، روباتیک و زمینه های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

به منظور دستیابی به ردیابی دقیق اشیاء در حال حرکت در یک محیط پیچیده ، تیم RSIA   Dahua به طور خلاقانه از مجموعه ای از نقاط نماینده به جای جعبه محدود کننده برای تخمین حالت هدف استفاده کرده و بدین ترتیب به محلی سازی ریزتر و مدل سازی از ظاهر شیء نیز دست می یابد. درمورد چارچوب ، از دو شاخه موازی استفاده شده است. همراه با استراتژی جمع آوری چند لایه ، آن را به طور موثر اطلاعات ساختاری دقیق از هدف به دست می آورد.

نتایج ارزیابی الگوریتم بر اساس مجموعه داده OTB2015

 

نتایج ارزیابی الگوریتم بر اساس مجموعه داده VOT2018 / VOT2019

 

موارد کاربردی در محصولات Dahua

ردیابی مستقل از طریق پهپاد

ردیابی خودکار ربات ها